Stowarzyszenie Konsultantów i Trenerów Zarządzania

Spotkania

Podbeskidzki KTZM. Czy trener/konsultant i sprzęt Hi-Fi podlegają tym samym prawom marketingowym? Czyli o budowaniu marki własnej 29.05.2018
17:15 - 20:45 NOWE MIASTO Fundacja LUCE ul. Legionów 26/28, bud. F, 3 piętro 43-300 Bielsko-Biała 30 zł - Członkowie Stowarzyszenia MATRIK bezpłatnie

Drodzy Sympatycy i Członkowie MATRIKa

zapraszam Was na kolejny Podbeskidzki Klub Trenerów i Konsultantów Zarządzania MATRIK. Tym razem "O budowaniu Marki Własnej" poprowadzi Aldona Kucner

Zapraszamy 29 maja, w godzinach 17:15 do 20:45, zgłaszajcie się poprzez competit https://competit.pl/w/1615/ przyjść może każdy, zaproście swoich znajomych ;

Zaproszenie tutaj: 33_Spotkanie_Podbeskidzkiego_klubu_MATRIK

Archiwalne

Podbeskidzki KTZM: Wykorzystanie rysunku w pracy trenera 24.04.2018
17:15 - 20:45 NOWE MIASTO Fundacja LUCE, ul. Legionów 26/28, bud. F, 3 piętro 30 zł (Członkowie MATRIK - bezpłatnie)

Drodzy Sympatycy i Członkowie MATRIKA

 

zapraszam Was na kolejny Podbeskidzki Klub Trenerów i Konsultantów Zarządzania MATRIK. Tym razem, dzięki Anecie Böhm – Czechowicz będziemy zgłębiali tajniki tworzenia rysunków do naszej pracy.

Zapraszamy 24 kwietnia, zgłaszajcie się poprzez competit https://competit.pl/w/1615/ przyjść może każdy, zaproście swoich znajomych ;)

 

Szczegóły spotkania w pliku: 32 Spotkanie Podbeskidzkiego klubu MATRIK Bohm .pdf

 

Miłego dnia,

Jola Kućka-Fabia

Podbeskidzki KTZM: Metody aktywizacji uczestników szkoleń 20.03.2018
17:15 - 20:45 NOWE MIASTO Fundacja LUCE, ulica Legionów 26/28, bud. F, 3 piętro 30 zł (Członkowie MATRIK-bezpłatnie)

Wiosennie Was Witam

i na Podbeskidzki Klub Trenerów Zapraszam ;)

 

Tym razem poznamy metody aktywizujące uczestników naszych szkoleń i spotkań, poprowadzi je fantastyczna Nina Dragosz, członek założyciel Stowarzyszenia Klubu Konsultantów i Trenerów Zarządzania MATRIK.

 

Z UWAGI NA ŚWIĘTA WIELKANOCNE, SPOTYKAMY SIĘ WYJĄTKOWO 20 MARCA - TO JUŻ ZA TYDZIEŃ.

 

zapraszamy do rejestracji przez system competit https://competit.pl/w/1615/

 

Jeśli chcesz miło spędzić czas, a przy okazji nauczyć się czegoś, poznać kogoś wyjątkowego - przyjdź do nas!

Zabierz ze sobą znajomych zainteresowanych tematem, nie trzeba być członkiem stowarzyszenia, ani trenerem ;)

 

Szczegóły spotkania w zaproszeniu w formie pfd: Metody aktywizacji uczestników szkoleń

 

Miłego dnia,

Jolanta Kućka-Fabia

504 43 70 10

Podbeskidzki KTZM: Mindfulness – uważność w pracy trenera i menadżera 28.11.2017
17:15 - 20:45 NOWE MIASTO Fundacja LUCE ul. Legionów 26/28, bud. F, 3 piętro 43-300 Bielsko-Biała 30 zł

Witam serdecznie,

 

 

Na poprzednim spotkaniu zgłębialiśmy tajniki tego, jak kreatywnie zaprojektować warsztat trenerski. Dużą rolę w cyklu Kolba odgrywa refleksja, stąd też kolejne spotkanie będzie poświęcone uważności trenera, szczegóły w załączniku.

 

 

Zapraszamy na kolejny Podbeskidzki Klub Trenerów i Konsultantów Zarządzania MATRIK, który poprowadzi Tomasz Janik zapraszamy jak zwykle w ostatni wtorek miesiąca tj. 28 listopada 2017 do Luce Arena.

 

ZAPROSZENIE

 

Pozdrawiamy,

Jola i Kasia

 

Podbeskidzki KTZM: Kreatywne projektowanie warsztatu trenera 26.10.2017
17:15 - 20:45 NOWE MIASTO Fundacja LUCE ul. Legionów 26/28, bud. F, 3 piętro 43-300 Bielsko-Biała 30 zł

Drodzy sympatycy Podbeskidzkiego Klubu Trenerów MATRIK,

 

Zapraszam Was bardzo serdecznie na nasz klub, który odbędzie się wyjątkowo w najbliższy czwartek 26 10 2017 (a nie wtorek) w nowym miejscu Luce Arena - w Nowym Mieście w Bielsku -Białej na ul. Legionów.

 

Bardzo proszę o dokonywanie zapisów przez Competit https://competit.pl/w/1615/

 

ułatwi nam to przygotowanie się do warsztatu i zorganizowanie cateringu.

 

Zaproście i zabierzcie ze sobą osoby, które mogą być zainteresowane tematem,

 

Pozdrawiam ciepło,

 

Jolanta Kućka-Fabia

 

 

 

Podbeskidzki KTZM: Facylitacja rozwoju grup i zespołów 04.07.2017
17:15 - 20:45 30 zł (Członkowie MATRIK - bezpłatnie)

Temat warsztatu na spotkaniu:

 

FACYLITACJA ROZWOJU GRUP I ZESPOŁÓW

 

 

Warsztat przygotowany na podstawie szkolenia:

„Consultant and Deelopment Groups and Teams” Kopenhaga 6-10.02.2017 w ramach projektu „Europejskie doświadczenia SKiTZ MATRIK – transfer i kaskadowanie wiedzy” współfinansowanego w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+.

 

 

Zaproszenie do pobrania (PDF):  Facylitacja rozwoju grup i zespołów.

 

Opis Warsztatu:

Wszystkie organizacje to skomplikowane systemy złożone z wielu warstw, ludzi, zasobów, klientów, wiedzy itp. Rolą konsultanta, facylitatora jest szybkie zrozumienie na jakich zasadach działa organizacja której swoją pracą ma pomóc w rozwoju. Drugim obszarem niezbędnym dla skutecznej pracy jest stworzenie atmosfery do przeprowadzania zmiany, uczenia się i współtworzenia. Mając to na uwadze a także to, że istotnym założeniem podejścia systemowego jest to, że nie możemy zmienić innych, a co najwyżej siebie.  Głównym problemem pracy konsultanta jest znalezienie sposobu jak zachęcić innych do zmiany.

Wszyscy jesteśmy zdolni do akceptującego zrozumienia, określonego jako chwalenie i pozytywne ocenianie innych. Wszyscy robimy to wobec naszych dzieci. Akceptujące zrozumienie polega na  przyjęciu założenia, że cokolwiek się dzieje, ma uzasadnioną przyczynę, musi mieć logiczne wytłumaczenie z czyjejś perspektywy i jest czynione w dobrej intencji.

 

W podejściu systemowym takie rozumienie akceptacji jest bazą do pracy dla konsultanta. W wielu sytuacjach frustracja, poziom konfliktu w grupie lub organizacji jest tak duży, że jej członkowie nie chcą zaakceptować zaproszenia do procesu rozwiązywania problemu.

W takim przypadku zacznij od aktywnego słuchania, a następnie szukania i akceptacji marzeń i dobrych intencji przysłoniętych frustracją i arogancją. Masz wtedy szansę przygotować uczestników do myśli, że są w stanie znaleźć przyczyny i rozwiązanie swojego problemu. Sprawisz, że będą gotowi przyjąć zaproszenie do procesu i uwierzą w sukces.

 

Na warsztacie poszukamy wspólnie odpowiedzi:

  • Jaka jest rola konsultanta, facylitatora w organizacji?
  • Jak poznać różne perspektywy i co może wynikać z braku ich zrozumienia?
  • Jakie możemy zidentyfikować obszary myślenia systemowego?
  • Jakich pytań użyć aby ułatwić uczestnikom dojście od zrozumienia i zachęcić do działania?

Mam nadzieję, że warsztat będzie inspirujący dla każdego kto pracuje w grupie i na co dzień spotyka się z komunikacją skupioną na jednym problemie widzianym poprzez różne perspektywy, nie zawsze rozumiejąc o co dokładnie chodzi nadawcy komunikatu. Być może zaproponowana koncepcja pomoże Wam w rozwiązaniu jakiegoś problemu a zaproponowane pytania ułatwią dochodzenie do wspólnego zrozumienia.

 

Pozostając z taką nadzieją zapraszam na Warsztat

 

Osoba prowadząca:

Jolanta Kućka-Fabia

 

Konsultant biznesowy, Coach ACC (ICF), Trener Zarządzania

Partner Rozwoju dla osób i firm, które chcą się Rozwijać.

Od 17 lat związana z Zarządzaniem Ludźmi,  wspiera właścicieli i managerów przedsiębiorstw w rozwoju ich organizacji. Pomaga zatrudniać, oceniać, motywować i rozwijać pracowników, tworzy strategię rozwoju i wdraża rozwiązania HRowe. Podczas pracy coachingowej naddaje życiu i pracy głębszy sens. Pracowała jako doradca personalny, specjalista ds. kadr i płac oraz Regionalny HR Business Partner w firmie zatrudniającej 4500 osób.

Ukończyła Zarządzanie Zasobami Ludzkimi na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie, Szkołę Trenerów MATRIK,  Studia podyplomowe z Coachingu, Kurs International Coach Federation dzięki któremu uzyskała Międzynarodową Coachingową Akredytację ICF. Korzysta prawie z każdej nadarzającej się okazji by się rozwijać i brać udział w szkoleniu to też lista ukończonych szkoleń jest długa ;)

Od 10 lat sympatyk, a od 7 lat Aktywny członek Stowarzyszenia Konsultantów i Trenerów Zarządzania MATRIK, Spotkania rozwojowe na tyle były dla niej na tyle ważne, że od ponad 2 lat Koordynuje Podbeskidzki Klub Trenerów i Konsultantów MATRIK. Współautorką książki „Moc coachingu. Poznaj narzędzia rozwijające umiejętności i kompetencje osobiste”.

Kocha swoją pracę, uwielbia towarzyszyć w rozwoju innych - błysk w oku i unosząca się brew - klienta, który właśnie wpadł na swoje własne rozwiązanie daje jej największą satysfakcję.

Prywatnie szczęśliwa żona i mama niespełna 2 letniej Melanki, miłośniczka górskich rodzinnych spacerów, muzyki, tańca i gier planszowych.

 

 

Zgłoś się: http://competit.pl/zgloszenie/1615/ i opłać online

Prosimy o potwierdzenie udziału w spotkaniu do 02 lipca 2017
Zapraszamy serdecznie

Pomyśl, kto jeszcze może być zainteresowany udziałem w tym spotkaniu.
Prześlij tym osobom to zaproszenie ;)

Zapraszamy do śledzenia naszej strony na FB

 

Przekaz odzwierciedla wyłącznie pogląd autora i Narodowa Agencja oraz Komisja Europejska nie są odpowiedzialne za wykorzystanie tych informacji w jakikolwiek sposób.

fb
Zapisz się do NEWSLETTERA:
newsletter
Na stronach internetowych Stowarzyszenia Konsultantów i Trenerów Zarządzania MATRIK stosowane są pliki "cookies" zgodnie z Polityką prywatności. Zgadzam się