Stowarzyszenie Konsultantów i Trenerów Zarządzania

Dlaczego warto wziąć udział w Procesie Certyfikacji?

Posiadanie Międzynarodowego Certyfikatu Trenerów Zarządzania w zakresie treningu, uczenia się i rozwoju wiąże się z szeregiem korzyści.

Korzyści z udziału w Procesie Certyfikacji Trenerskiej MATRIK:

  • Praca na własnych celach rozwojowych. Kto lepiej niż Ty wie, w jakim kierunku chcesz się rozwijać? Na początku Procesu Certyfikacji dokonasz autoanalizy i ustalisz jakie kompetencje będziesz rozwijał.
  • Wsparcie doświadczonego Trenera-Doradcy. Zapewniamy Ci minimum 20 godzin indywidualnej współpracy z jednym z naszych najlepszych Trenerów.
  • Superwizja trenerska. W ramach współpracy z Doradcą otrzymasz superwizję trenerską pełnej sesji szkoleniowej wraz z rozbudowaną informacją zwrotną w formie ustnej i pisemnej.
  • Podsumowanie swojej pracy w Portfolio. Po zakończonym Procesie Certyfikacji otrzymasz z powrotem swoje Portfolio, które będziesz mógł wykorzystać do tworzenia ofert, informacji dla Klientów, scenariuszy szkoleń.
  • Informacja zwrotna. Na każdym etapie Procesu możesz otrzymać od Doradcy rozbudowaną informację zwrotną na temat zgromadzonych przez Ciebie dowodów kompetencji  
  • Wysoka jakość procesu. Metodologia wypracowana przez MATRIK i naukowców z Uniwersytetu Thames Valley w Londynie Proces opiera się na brytyjskich standardach zawodowych. Certyfikacja w oparciu o ocenę na bazie kompetencji jest uznawana w całej Europie i USA.

Udział w procesie certyfikacji to droga do rozwoju zawodowego doświadczonych Trenerów, którzy mogą się wykazać posiadanymi kompetencjami i zobaczyć na ile odpowiadają one standardom międzynarodowym. Z jednej strony jest to potwierdzenie już posiadanych umiejętności i wiedzy, z drugiej wyznaczenie sobie celów rozwojowych w obszarach, gdzie wiedza i umiejętności nie są jeszcze wystarczające.

 

Zdobycie Certyfikatu to korzyści, które wiążą się z:

  • Posiadaniem dokumentu, który potwierdza kompetencje trenerskie i jest oparty na uznawanej w całej Europie, USA i Kanadzie metodologii;
  • Potwierdzeniem kwalifikacji przez najstarsze i największe Stowarzyszenie zrzeszające Trenerów Zarządzania w Polsce;
  • Dołączeniem do elitarnej grupy Trenerów posiadających Certyfikat;
  • Spełnieniem coraz częściej pojawiających się wymogów formalnych dla Trenerów polegających na potwierdzeniu kompetencji trenerskich certyfikatem.

 

fb
Zapisz się do NEWSLETTERA:
newsletter
Na stronach internetowych Stowarzyszenia Konsultantów i Trenerów Zarządzania MATRIK stosowane są pliki "cookies" zgodnie z Polityką prywatności. Zgadzam się