Stowarzyszenie Konsultantów i Trenerów Zarządzania

Spotkania Konsultantów

Ideą Grupy jest stworzenie środowiska rozwoju myśli konsultingowej oraz doskonalenie kompetencji profesjonalnego konsultanta rozwoju organizacyjnego i zarządzania.

Archiwalne

Model Kompetencji Konsultanta w kontekście etyki 29.06.2017

Na warsztacie poznaliśmy piękną architekturę modelu kompetencji, która służy jako podstawa do kształcenia i rozwoju konsultantów. W gruncie rzeczy konsultant to coś więcej niż tylko zawód - to pewna mentalność.  W tym modelu etyka nie jest czymś dodanym z zewnątrz, ale jest integralną częścią  profesji.  Jak tę etykę należy rozumieć?  - o tym także było na warsztacie.

 

Prowadzący: Janusz Śliwa

Proces konsultingowy 25.05.2017
14:30 - 19:00 Biuro MATRIK, Kraków, ul. Wrocławska 11/3.

Prowadzący warsztat, Krzysztof Brocławik tak zapraszał na swój warsztat:

 

W trakcie pracy z naszymi Partnerami z Danii i pozostałych krajów doznałem wglądu. Uderzyło mnie jak wiele psychologii jest w konsultingu. Proces konsultingowy można analizować na kilka sposobów, ale jednym z ważniejszych jest analizowanie go jako procesu wyrafinowanego myślenia. Nie jest to łatwe pod żadnym względem, ale jest konieczne pod każdym względem. W proces konsultingowy uwikłane są liczne postacie myślenia, co postaram się okazać Nasi duńscy przyjaciele  zaprezentowali  nam bardzo użyteczny model, który pozwala wspomniane modalności myślenia zintegrować. Jest tu również aspekt praktyczny. Konsultant musi monitorować proces doradczy, czyli myśleć o własnym myśleniu. Jest bardzo atrakcyjna koncepcja refleksji w praktyce, którą też postaram się przedstawić  Do tego trzeba widać jeszcze obecność myślenia twórczego i  krytycznego. Zadanie jest zatem ambitne, oraz, co tu ukrywać trudne. Ale postaram się przynajmniej nie nudzić.

Zastosowanie wybranych narzędzi do zarządzania projektem konsultingowym 27.04.2017
15:30 - 19:00 Biuro MATRIK, ul. Wrocławska 11/3, Kraków

Było to drugie spotkanie w ramach miniprojektu szkoleniowego „ Szkolenie konsultantów - pierwsze przybliżenie w kilku odsłonach”, który realizowali dla nas uczestnicy pilota szkoły konsultantów.

 

Prowadząca: Agnieszka Kauczyńska

Sigma Learning 30.03.2017
15:30 - 19:00 Biuro MATRIK, ul. Wrocławska 11/3

Podczas pierwszego spotkania w ramach miniprojektu szkoleniowego „ Szkolenie konsultantów- pierwsze przybliżenie w kilku odsłonach”, który realizują dla nas uczestnicy pilota szkoły konsultantów wzięliśmy udział w szkoleniu Sigma Learning

 

Prowadząca: Anna Leśnikowska – Jaros

 

O szkoleniu:

Sigma Learning jest modułem, który zamyka podróż rozwojową konsultanta, w ramach bieżącego projektu, czyli są to ostatnie zajęcia w Szkole Konsultantów. Być może ciekawym pomysłem będzie od niego zacząć, by konsultant / podróżnik mógł uchwycić dodatkowe wartości, jakie niesie ze sobą Szkoła Konsultantów i samodzielne wspieranie jakości własnego procesu rozwoju - swojej podróży.

  • Sigma Learning w Ramach Kompetencji Konsultanta
  • Twoje drzewo –  Continuing Professional Development
  • Narzędzia wspierające Sigma Learning - CPD, Consulting Skills Assessment
  • Single, Double and Triple Loop Learning Model
  • FIRO Model (The Fundamental Interpersonal Relations Orientation)
  • Koncepcja Transformative learning
  • Wyznacz swoją drogę - List do siebie jako konsultanta w procesie rozwoju
Myślenie systemowe w diagnozowaniu organizacji 15.12.2016
początek 11.30 MATRIK, ul. Wrocławska 11/3 Kraków

Plan spotkania:

11.30 – 12.00

Agnieszka Sokołowska opowie nam o platformie  internetowej dla konsultantów, którą MATRIK tworzy w ramach projektu Erasmus. Przedstawi nam jej założenia i cele, zachęci do publikowania swoich artkułów i innych materiałów tematycznych, odpowie na pytania. Platforma wydaje się być potrzebnym miejscem do wymiany doświadczeń i wiedzy dla konsultantów w ogóle, a dla członków Grupy Konsultantów w szczególności. Porozmawiajmy o tym.

12.00

Warsztat  "Myślenie systemowe w diagnozowaniu organizacji"

Diagnozowanie organizacji to nie tylko fotografia jej aktualnego stanu, ale też zrozumienie mechanizmów jej rozwoju lub upadku. Myślenie systemowe, które jest tytułową „piątą dyscypliną” książki o organizacjach uczących się Petera Senge’a, pozwala wyjaśniać nam funkcjonowanie organizacji jako zjawiska systemowego po to, żeby lepiej na nią wpływać. W czasie warsztatów poznamy podstawowe prawa i archetypy myślenia systemowego. Korzystając z naszego doświadczenia spróbujemy znaleźć je w znanych nam/diagnozowanych przez nas organizacjach. A może odkryjemy jeszcze jakieś nowe prawa...

 

Prowadzący: Janusz Śliwa

fb
Zapisz się do NEWSLETTERA:
newsletter
Na stronach internetowych Stowarzyszenia Konsultantów i Trenerów Zarządzania MATRIK stosowane są pliki "cookies" zgodnie z Polityką prywatności. Zgadzam się