Stowarzyszenie Konsultantów i Trenerów Zarządzania

Aktualności

Aktualne i archiwalne wydarzenia i inicjatywy Stowarzyszenia MATRIK. Kliknij na tytuł wydarzenia, żeby wyświetlić szczegóły.

Archiwalne

Kurs Trenerów Zarządzania MATRIK HYBRYDOWO 25.11.2021
online 2000

KURS TRENERÓW ZARZĄDZANIA MATRIK to intensywne czterodniowe szkolenie z elementami warsztatowymi, podczas których poruszamy większość zagadnień ważnych dla praktyki prowadzącego szkolenia. Kurs umożliwia kompleksowe i skondensowane poznanie metodyki prowadzenia szkoleń w oparciu o elementy wiedzy psychologicznej i wiedzy z zakresu zarządzania.

 

Kurs Trenerski

Trener biznesu to jeden z najbardziej perspektywicznych zawodów. Nęci Cię perspektywa solidnych zarobków, pełnej wyzwań pracy i ciągłego rozwoju? Właśnie dla takich osób jak Ty organizujemy Kurs Trenerów Zarządzania MATRIK w Krakowie. Współcześnie pracodawcy znacznie wyżej cenią różnego rodzaju dokumenty potwierdzające umiejętności niż sam dyplom akademicki. Certyfikat ukończenia kursu trenerskiego może stać się Twoją przepustką do kariery.

 

Kurs trenerów zarządzania MATRIK to intensywne, czterodniowe szkolenie z elementami warsztatowymi. Program kursu trenerskiego jest doskonale zbilansowany i dostosowany do realiów obowiązujących na rynku pracy – zagadnienia teoretyczne ilustrowane są przykładach i stanowią punkt wyjścia do zdobywania praktycznych umiejętności. Plan kształcenia obejmuje zagadnienia dotyczące organizacji, prowadzenia i ewaluacji szkoleń w oparciu o teorię uczenia się dorosłych – life long learning. Kurs trenerski umożliwia kompleksowe zapoznanie się z metodyką prowadzenia szkoleń bazującą na wiedzy psychologicznej i zagadnieniach z zakresu zarządzania.
Kurs trenerski MATRIK jest pierwszym stopniem w zakresie szkolenia trenerów zarządzania. Intencją szkolenia jest wsparcie trenerów w ich rozwoju osobistym i zawodowym poprzez przekazywanie wiedzy i szlifowanie umiejętności. Kurs trenera biznesu ma także na celu wsparcie środowiska korporacyjnego poprzez szkolenie kadry zarządzającej zasobami ludzkimi. Pozwala w pełni wykorzystać potencjał drzemiący w pracownikach, a tym samym poprawia efektywność całej organizacji.

 

Podczas szkolenia poruszane są najważniejsze zagadnienia w pracy trenera, konsultanta i coacha. Kursanci zapoznają się z teorią dotyczącą uczenia się ludzi dorosłych, cyklu szkoleniowego oraz doboru metod i technik do zakładanych celów szkoleniowych. Uczestnicy będą także mieli okazję nabyć umiejętności z zakresu projektowania, logistyki i ewaluacji szkoleń. Kurs Trenerski MATRIK organizowany w Krakowie to najlepsza forma kształcenia dla tych, którzy cenią sobie szybką i efektywną formę zdobywania wiedzy i umiejętności.
Co nas wyróżnia Stowarzyszenie MATRIK może poszczycić się Znakiem Jakości MSUES – Małopolskich Standardów Usług Edukacyjno Szkoleniowych oraz akredytacją Małopolskiego Kuratorium Oświaty. Są one najlepszym potwierdzeniem wysokiego poziomu świadczonych przez nas usług.

 

Szkolenie dedykujemy w szczególności osobom, które:

– specjalizują się w prowadzeniu szkoleń i chcą podnieść swoje kompetencje, – wiążą swoją przyszłość z zawodem trenera biznesu (np. studenci, absolwenci), – odpowiadają za politykę personalną w firmie, – chcą rozwijać swoje kompetencje interpersonalne oraz poprawiać efektywność przekazywania wiedzy (np. lektorzy), – chcą się przekwalifikować i spełniać w roli trenera.

 

Dlaczego warto wybrać nasz kurs trenerów?

– Szkolenie MATRIK ukierunkowane jest na wypracowanie konkretnych umiejętności. Pod okiem wykwalifikowanych trenerów przygotujesz się do samodzielnego prowadzenia szkoleń. W pakiecie otrzymasz również godziny indywidualnych konsultacji w czasie, których będziesz mógł pogłębić swoją wiedzę, znaleźć odpowiedź na nurtujące Cię pytania czy pozyskać wskazówki dotyczące możliwości własnego rozwoju. – Wiedza, umiejętności i postawy to trzy filary, na których opiera się Kurs Trenera Biznesu MATRIK. Program kursu został opracowany w oparciu o metody kształcenia osób dorosłych i bazuje na przyswajaniu sobie informacji przez doświadczenie. Dzięki temu zdobyta wiedza będzie mieć charakter żywy, a wypracowane kompetencje szybko wzbogacą Twój repertuar zachowań trenerskich. – Podczas kursu poznasz różne aktywizujące techniki szkoleniowe. Będziesz miał również szansę zaprojektować własne wystąpienie, którego atrakcyjność ocenią pozostali uczestnicy. – Otrzymasz rozbudowany feedback ze strony trenera oraz grupy pomagający ustalić własne silne strony oraz wyłapać niedoskonałości, nad którymi warto pracować.

Opinie Uczestników Kursu:

* „Bardzo dużę widoczne zaangażowanie Trenera, czuć, że robi to co lubi. Wkłada całe swoje serde, miło się słucha ( głos- nie jest drażniący) energiczny, zachecający przede wszystkim do myślenia. Obsługa Hotelowa – super!!!”

* „Świetne szkolenie – dawno nie zlecialy mi tak szybko 4 dni – intensywnie ale bardzo owocnie”

*„Dostałam wyczerpujące odpowiedzi na wszystkie moje pytania. Dziękuję!”

* „Cieszę się,że mogłam wziąć udział w kursie. Mam poczucie dobrze wykorzystanego czasu.”

* „Bardzo profesjonalna organizacja!”

* „Super kontakt przed szkoleniem, o wszystkim byłam poinformowana. Jestem pod wrażeniem , że osoba odpowiedzialna za organizację była na miejscu przed szkoleniem i dopilnowała wszelkich formalności!:)”
 

Kurs trenerski MATRIK został stworzony w oparciu o międzynarodowe standardy kształcenia trenerów zarządzania. Jeżeli cenisz sobie profesjonalizm, zaangażowanie i najlepszy standard przekazywanej wiedzy – wybierz Kurs Trenerów Zarządzania MATRIK. W Krakowie, mimo dużej konkurencji jesteśmy liderami na rynku organizowania kursów i szkoleń trenerskich. To, co nas wyróżnia to długoletnie doświadczenie oraz współpraca z najlepszymi trenerami.

 

 

Osoby zainteresowane uczestnictwem w Kursie Trenerów Zarządzania MATRIK prosimy o wypełnienie elektronicznego formularza zgłoszeniowego:

 

25-28.11.2021r. HYBRYDOWO!

 

Najbliższy Kurs Trenerów Zarządzania odbędzie się stacjonarnie, z możliwością wzięcia udziału online!

 

Kurs trwa 32 godziny dydaktyczne.

 

 

 

Potwierdzeniem udziału jest uiszczenie opłaty za udział w Kursie Trenerów Zarządzania MATRIK na co najmniej 7 dni przed rozpoczęciem zajęć.

 

 

Dane do przelewu:
Stowarzyszenie Konsultantów i Trenerów Zarządzania MATRIK
Ul. Nowohucka 92a/1, 30-728, Kraków

NEST BANK

05 2530 0008 2097 1061 0838 0001

 

!! PROMOCYJNA CENA KURSU WYNOSI 2000 PLN brutto !!

 

 

 

Cena obejmuje:

 • udział w szkoleniu,
 • profesjonalną kadrę trenerską,
 • materiały szkoleniowe (podręcznik, handouty i inne materiały dodatkowe),
 • dodatkowe pomoce dydaktyczne dla  uczestników szkolenia,
 • dyplom ukończenia szkolenia,

Regulamin reklamacji

Uczestnik Kursu lub Szkoły Trenerów Zarządzania MATRIK ma prawo wniesienia reklamacji w przypadku:
•    niezadowolenia z poziomu merytorycznego szkolenia,
•    niezgodności treści realizowanych na szkoleniu z ofertą,
•    zastrzeżeń co do jakości pracy trenera
Wnosząc reklamację uczestnik szkolenia powinien ją uzasadnić wskazując przyczyny.
Reklamcję można składać wyłącznie w formie pisemnej przed zakończeniem szkolenia.
Nezwłocznie po wpłynięciu reklamacji zostanie ona rozpatrzona. Forma rekompensaty zostanie każdorazowo uzgodniona z uczestnikiem.

 

Procedura postępowania w przypadku sytuacji nieprzewidzianych (losowych)

W przypadku gdy szkolenie nie byłoby zrealizowane lub byłoby zakłócone z nieprzewidzianych i niezależnych od Stowarzyszenia powodów firma zaproponuje uczestnikom do wyboru inny termin lub terminy, w których usługa byłaby wykonana.

 

Polityka prywatności
Stowarzyszenie Konsultantów i Trenerów Zarządzania MATRIK z siedzibą w Krakowie przy ul. Wrocławskiej 11/3 informuje, że dane osobowe zawarte w formularzu zgłoszeniowym zbierane są w celach statystycznych i marketingowych na zasadach przewidzianych przepisami o ochronie danych osobowych. Udostępnienie informacji o danych osobowych jest dobrowolne i mają Państwo prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania. Niniejszym przesyłając formularz zgłoszeniowy wyrażają Państwo zgodę na otrzymywanie za pomocą środków komunikacji elektronicznej informacji handlowych, w rozumieniu przepisów dotyczących świadczenia usług droga elektroniczną w szczególności na przesyłanie informacji handlowych na udostępnione przez Państwa adresy poczty elektronicznej.

 

Program Kursu Trenerów Zarządzania MATRIK został przygotowany w oparciu o standardy kompetencji trenerskich Międzynarodowego Certyfikatu Trenera Zarządzania w zakresie treningu, uczenia się i rozwoju MATRIK. W zajęciach edukacyjnych wykorzystywane są materiały powstałe we współpracy z konsultantami i trenerami z Wielkiej Brytanii, które zostały sprawdzone i dostosowane do warunków polskich. Autorami Kursu są polscy trenerzy z wieloletnią praktyką szkoleniową, na stałe współpracujący ze Stowarzyszeniem Konsultantów i Trenerów Zarządzania MATRIK.

 

Program Kursu Trenerów Zarządzania MATRIK obejmuje następujące obszary merytoryczne:

 • Teoria i praktyka uczenia się dorosłych

 • Elementy cyklu szkoleniowego

 • Metody i techniki szkoleniowe

 • Badanie potrzeb szkoleniowych uczestników

 • Omówienie zastosowania 20-30 metod szkoleniowych, w szczególności:

  • prezentacji,

  • ćwiczeń grupowych,

  • dyskusji grupowej,

  • gier szkoleniowych,

  • studium przypadku,

  • ról i scenek

 • Projektowanie szkolenia:

  • Przygotowanie materiałów szkoleniowych,

  • Organizacja szkolenia,

  • Podział na sesje i moduły,

  • Planowanie czasu szkolenia,

  • Tworzenie projektu szkolenia

 • Podstawowe zasady ewaluacji szkoleń

 • Logistyka w szkoleniach

 • Trudny uczestnik i trudne sytuacje

 • Planowanie własnego rozwoju osobistego i zawodowego

 • Identyfikowanie metod i źródeł wspierania rozwoju zawodowego trenera

 • Praca Trenera w sieci

 

Każdy z uczestników po ukończeniu szkolenia, które jest pierwszym stopniem w rozwoju profesjonalnych kompetencji trenerskich, otrzyma dyplom ukończenia szkolenia.

 

Efekty uczenia się dla uczestnika

Cele w zakresie wiedzy:

 • nabycie wiedzy w zakresie uczenia się dorosłych (cykla Kolba)

 • poznanie cyklu szkoleniowego ze szczególnym uwzględnieniem projektowania i prowadzenia szkoleń

 • zdobycie wiedzy o metodach szkoleniowych i ich zastosowaniu

 • poznanie typów "trudnego klienta" i sposobów radzenia sobie z nim

 • nabycie wiedzy w zakresie logistyki szkoleń

Cele w zakresie umiejętności:

 • wielokrotne doskonalenie prezentacji indywidualnej i zespołowej na różnych etapach Kursu

 • przećwiczenie projektowania dwudniowego szkolenia

 • doskonalenie umiejętności planowania czasu szkolenia

 • przećwiczenie wybranych metod szkoleniowych, ich przygotowania i prowadzenia

Cele w zakresie postaw:

 

 • zrozumienie potrzeby uwzględniania zasad uczenia się dorosłych podczas projektowania i prowadzenia szkoleń

 • wykształcenie potrzeby poszukiwania bogatej metodyki szkoleniowej

 • przekonanie do pracy nad samorozwojem i ciągłym doskonaleniem warsztatu

WOJCIECH SZYMCZAK

Trener Prowadzący 

                                                                                                      

 

O sobie

Jestem trenerem, konsultantem, coachem z ponad 25 doświadczeniem. Dla trenerów jestem również mentorem oraz doradcą i asesorem w procesie certyfikacji trenerów. 

 

Z wykształcenia jestem politologiem co pozwala mi bardzo szeroko spojrzeć na organizacje: stosunki międzyludzkie, kultura organizacyjna, relacje międzynarodowe. 

Wszystkie szkolenia, które prowadzę opieram na swoim doświadczeniu bycia urzędnikiem, właścicielem firm, menedżerem, sprzedawcą.

 

Prowadzę autorskie programy z przywództwa, zarządzania w zmianie, pracy zespołowej, zarządczych kompetencjach menedżerskich, technik negocjacyjnych i sprzedażowych, budowania poczucia własnej wartości, coachingu dla menedżerów 

 Jestem liderem Kursu trenerów Zarządzania MATRIK oraz prowadzę zajęcia w Szkole Trenerów MATRIK. Tworzyłem programy szkoleniowe dla trenerów pracujących w zmianie oraz wykorzystanie technologii w pracy online dla trenerów.

 

Moim konikiem jest etykieta dla organizacji z elementami protokołu dyplomatycznego i różnic kulturowych. Prowadzę blog etykietaorganizacji.pl dotyczący etykiety oraz stronę eceg.pl dla menedżerów i konsultantów.

 

Prywatnie: wypiekam pizzę, robię sushi. Jestem miłośnikiem kawy i herbaty, znam się na piwach, winach i innych napojach. Uprawiam nordic walking i turystykę rowerową. Bywając w Grecji „udaję Greka”, gdyż mówię w miejscowym języku. 

Doświadczenie

W latach 1990 – 1993 doświadczenie w Biurze Prasowym Rządu 

(1992 – 1998) prowadzenie firm, działalność sprzedażowa i menedżerska. 

Prezes Zarządu Egeria Consulting Experts Group 

Realizowane projekty szkoleniowe dla firm biznesowych, agencji rządowych, urzędów administracji centralnej, fundacji i organizacji pozarządowych. 

Prowadzenie szkoleń, doradztwa, mentoringu i coachingu dla organizacji polonijnych z Australii, Danii, Francji, Kanady, Litwy, Niemiec, Szwecji, Ukrainy, USA, Wielkiej Brytanii. 

 

Publikacje książkowe

Współautor VADEMECUM TRENERA, rozdziały pt. Projektowanie szkolenia w aspekcie formułowania celów oraz metod i form ich realizacji [Kraków 2010] oraz „Koncepcje nauczania ludzi dorosłych” [Kraków 2012]  

W. F. Szymczak, T. Wański, Profesjonalni trenerzy, czyli jak osiągać długofalowe rezultaty”, GWP, Sopot 2011 

W. F. Szymczak, Dyplomatyka, savoir-vivre, [W:] Rzecznik prasowy, oczekiwania i możliwości, perspektywa teoretyczna i praktyczne, Difin, Warszawa 2015 

W. F. Szymczak, Etykieta w biznesie i administracji publicznej z elementami protokołu dyplomatycznego, Difin, Warszawa 2018 (dodruk 2019) 

 

Kluczowe kwalifikacje

Międzynarodowy Certyfikat Trenera Zarządzania – 2001 

ACTION LEARNING SET Advisor  2004 

International Coach ICC  2006 

International Advisor/Assessor Certifikate – 2008 

EXTENDED DISK® - Certyfication Training - 2008 

First Certificate in Organizational Development Consulting – 2011

Certyfikat Konsultanta Rozwoju Organizacyjnego STAR TRACKS  

Certyfikat Konsultanta Rozwoju Organizacyjnego TALENT HUNTER 

Certyfikat Konsultanta Rozwoju Organizacyjnego DELIGHT INDEX 

Certyfikat Konsultanta Rozwoju Organizacyjnego COMPETENCE NAVIGATOR 

Certyfikat Konsultanta Rozwoju Organizacyjnego TASK NAVIGATOR 

Certyfikat Konsultanta Rozwoju Organizacyjnego SYNERGIA 

Prince2 – Foundation - 2015 

Train the Trainer Certificate – Linear Consulting Process - 2017 

Specjalizacja

Rozwój kompetencji menedżerskich (przywództwo, monitorowanie, planowanie)

Motywowanie i budowanie poczucia własnej wartości

Treningi dla Trenerów (identyfikacja potrzeb, projektowanie, prowadzenie, ewaluacja)

Etykieta i savoir-vivre w wymiarach międzykulturowych

Protokół dyplomatyczny

Wykorzystanie technologii w pracy zdalnej (platformy: ZOOM, Microsoft Teams, Webex, Skype, Google Meet, ClicMeating) oraz różnych narzędzi online takich jak: burza mózgów, whiteboard, mapa myśli, testy online, konkursy i quizy, chmura słów itp.)

 

KRZYSZTOF PRYSTUPA

Trener Prowadzący 

 

O sobie

Specjalizuję się w szkoleniach z emisji głosu, dykcji i wystąpień publicznych. Konstruowane prze ze mnie szkolenia są sumą moich wieloletnich doświadczeń – aktora, logopedy i trenera. Uważam, że trener kompetencji miękkich podczas treningu ma do zrealizowania trzy zadania:

1. Zdiagnozować przyczynę powodującą trudności u uczestnika szkolenia.

2. Rozumieć, że taka trudność może się pojawiać.

3. Udzielić trafnej i krótkiej informacji zwrotnej, która pozwali w szybki sposób wprowadzić zmianę zachowania.

Moje motto brzmi: od słuchania nikt nie nauczył się ani emisji głosu, ani wystąpień publicznych, „umiejętność jest funkcją czasu i powtórzeń”; wiedza pozwala rozumieć zachowanie. Dlatego ciągle modyfikuję i dostosowuję moje programy szkoleniowe, ćwiczenia, żeby pozwalały szybko i skutecznie osiągać rezultaty.

Doświadczenie

Prezes Stowarzyszenia Konsultantów i Trenerów Zarządzania MATRIK

Właściciel firmy szkoleniowej ViaMowa

Członek Stowarzyszenia Mentorów „Promentor”

Wykładowca w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej

Autor studiów podyplomowych „Biznesowe wystąpienia publiczne"

Ponad 2000 godz. szkoleniowych

1500 godz. treningów indywidualnych

Kluczowe kwalifikacje

Akademia Teatralna im. Al. Zelwerowicza w Warszawie

Podyplomowe Studium Logopedyczne na Uniwersytecie Warszawskim

Szkołma Mentorów w Collegium Wratislaviense

Kurs „Profesjonalny trener zarządzania MATRIK"

Szkoła Trenerów Zarządzania 17.09-04.12.2021 17.09.2021

 

    

 

Szkoła Trenerów Biznesu

Proponowane przez Stowarzyszenie Trenerów MATRIK szkolenia bazują na międzynarodowych standardach i kończą się zdobyciem certyfikatu umożliwiającego pracę w zawodzie trenera biznesu niemal na całym świecie.


Chcesz rozwijać swoje kompetencje trenerskie? Szkoła trenerów biznesu MATRIK nie tylko wyposaży Cię w odpowiednią wiedzę, umiejętności i postawy, ale również otworzy przed Tobą zupełnie nowe możliwości. Po zrealizowaniu pełnego programu szkoleń biznesowych organizowanych przez Stowarzyszenie Konsultantów i Trenerów Zarządzania MATRIK w Krakowie będziesz na najlepszej drodze do zdobycia międzynarodowego certyfikatu zawodowego respektowanego niemal na całym świecie.


Szkoła trenerów biznesu i zarządzania MATRIK składa się z sześciu modułów szkoleniowych. Każdy z modułów prowadzony jest przez dwóch Certyfikowanych Trenerów Zarządzania. Prowadzący szkolenia dla trenerów biznesu pracują według metodologii MATRIK opartej na podejściu kompetencyjnym według międzynarodowych standardów zawodu trenera. Wszyscy wykładowcy w naszej Szkole Trenerów Biznesu posiadają duże doświadczenie zawodowe w tematyce prowadzonych przez siebie modułów oraz Międzynarodowy Certyfikat Zawodowy Trenerów Zarządzania MATRIK & Pearson Edexcel International. Program szkoły trenerów biznesu w Krakowie został napisany w oparciu o międzynarodowe standardy kształcenia w zawodzie trenera. Dzięki temu uczęszczając na szkolenia czy kursy do Stowarzyszenia Konsultantów i Trenerów Zarządzania MATRIK, masz zapewniony najwyższy standard zdobywania kwalifikacji.

 

Rozwój osobisty z MATRIK

Szkolenia organizowane w ramach Szkoły Trenerów Zarządzania MATRIK przygotowują do wykonywania zawodu trenera zarządzania i biznesu. Wyposażają uczestników zarówno w praktyczne umiejętności, jak i teoretyczną podbudowę z zakresu dynamiki procesu grupowego oraz psychologii i socjologii biznesu i zarządzania. Jako trener biznesu będziesz merytorycznie przygotowany do uzyskania Międzynarodowego Certyfikatu Trenera w zakresie treningu, uczenia się i rozwoju MATRIK. Certyfikat ten potwierdza kwalifikacje zawodowe do wykonywania zawodu trenera w Europie i na Świecie.
W szkole dla trenerów rozwoju osobistego kompetencje trenerskie rozwijane są na trzech poziomach: wiedzy, umiejętności i postaw. Połączenie tych trzech elementów wpisuje się w koncepcję Europejskich Ram Kwalifikacyjnych, które wspierają programy kształcenia zawodowego. Europejskie Ramy Kwalifikacyjne pozwalają ujednolicać zdobyte na ścieżce zawodowej kompetencje i porównywać kwalifikacje zdobyte w różnych krajach. Dzięki temu dyplom naszej szkoły trenerów biznesu w Krakowie będzie atutem w ubieganiu się o pracę zarówno w Polsce, jak i za granicą.
Kursy organizowane w ramach szkoły trenerów MATRIK w Krakowie opracowane zostały w oparciu o aktualne teorie psychologiczne oraz założenia dotyczące kształcenia osób dorosłych. Aktywne metody nauczania budzą zainteresowanie i motywację uczestników oraz pozwalają im wpływać na przebieg kursu, tempo pracy i zakres poruszanych tematów.


Uczestnicy szkoleń dowiedzą się jak zostać trenerem biznesu, zarządzania i rozwoju osobistego. Podczas szkoleń będą mieli możliwość wykazania się umiejętnościami projektowania, korygowania i dostosowania do zmieniających się okoliczności projektu szkoleniowego. Kursanci nabędą również umiejętności identyfikacji i analizy potrzeb szkoleniowych oraz zapoznają się z różnorodnymi metodami szkoleniowymi. Po zakończeniu szkolenia uczestnicy otrzymają zestaw materiałów potrzebnych do prowadzenia szkolenia i jego ewaluacji.
 

Zapraszamy na szkolenia dla trenerów biznesu i zarządzania w Krakowie. Przekonasz się, że posiadamy najlepszą ofertę szkoleń i kursów dla trenerów. 
Chcesz poznać więcej szczegółów?

Skontaktuj się z nami: stowarzyszenie@matrik.pl lub 606-205-100

 

 

Do skorzystania z oferty Szkoły Trenerów Zarządzania MATRIK zapraszamy wszystkich zainteresowanych, a w szczególności:

 • Osoby posiadające dużą wiedzę specjalistyczną, które pragną poznać zasady metodyki szkoleń i rozwinąć swoje umiejętności trenerskie i doradcze.
 • Trenerów rozpoczynających swoją działalność na rynku, którzy posiadają pewne doświadczenie w prowadzeniu szkoleń i pragną rozwinąć swoje umiejętności.
 • Doświadczonych trenerów, którzy potrzebują uzupełnić swoją wiedzę w zakresie poszczególnych tematów.
 • Firmy, które dążą do wyszkolenia i podnoszenia umiejętności swoich trenerów wewnętrznych.

Korzyści płynące z udziału w Szkole Trenerów Zarządzania MATRIK:

 • Uczestnicy wykażą się umiejętnościami projektowania, korygowania i dostosowania do zmieniających się okoliczności projektu szkoleniowego, wraz z kompletem materiałów do prowadzenia szkolenia i jego ewaluacji.
 • Uczestnicy wykażą się umiejętnościami dokonywania identyfikacji i analizy potrzeb szkoleniowych, prygotowania szkolenia i jego ewaluacji oraz zastosowania różnorodnych metod szkoleniowych i pozaszkoleniowych w prowadzonych przez siebie szkoleniach, treningach i warsztatach.

Opinie uczestników:

 • Dzięki uczestnictwie w szkole MATRIK ugruntowałem dotychczas posiadaną wiedzę i pozyskałem sporo nowych informacji. Przekonałem się, że doskonale nadaję się do zawodu Trenera i znalazłem pracę jako Trener Sprzedaży w dużej korporacji, gdzie osiągam duże sukcesy i doskonale sobie radzę.
 • Przejście przez wszystkie moduły uświadamia ogrom pracy jaki stoi przed każdym trenerem i jak ogromna różnica jest miedzy profesjonalnymi trenerami, a takimi, którzy nie mają odpowiedniego przygotowania i kompetencji.
 • Szkoła była pomocna w zrozumieniu moich możliwości predyspozycji oraz oczekiwań.
 • Szkoła Trenerów Zarządzania MATRIK jest jak solidna lokomotywa ciągnąca pociąg ponieważ realizuje to co powinna - obietnice wejścia w zawód trenera w profesjonalnych sposób.
 • Pod względem edukacyjnym, udział w Szkole był jednym z najważniejszych wydarzeń w moim dotychczasowym życiu zawodowym , a od strony edukacyjnej zaliczyłem już naprawdę wiele.
 • Bardzo długo wahałam się czy podjąć  naukę ze względu na czas i odległość. Z perspektywy czasu oceniam  że była to jedna z najlepszych decyzji jakie podjęłam. Wspaniały czas i ludzie. Ogrom wiedzy i praktyki.
 • Szkołą MATRIK daje bardzo dobre przygotowanie warsztatowe do prowadzenia szkoleń. Zajęcia przygotowane są starannie i na wysokim poziomie merytorycznym. Prowadzący optymalnie wykorzystywali potencjał uczestników i stymulowali nas do dzielenia się swoimi doświadczeniami i wiedzą. Dla wszystkich osób chcących prowadzić szkolenia w środowisku biznesowym mogę z pełną odpowiedzialnością polecić ukończenie tej szkoły i przystąpienie do procesu certyfikacji.

 

Zapraszamy do udziału w nowych edycjach Szkoły

 

Szkoła Trenerów – rozkład zajęć

 

WERSJA SRTACJONARNA KRAKÓW

17.09-4.12.2021r.

Moduł I –  Analiza potrzeb szkoleniowych i kontakt z klientem  (17-18.09)
Moduł II – Projektowanie szkoleń (01-02.10)
Moduł III – Prowadzenie szkoleń (15-16.10)
Moduł IV – Ewaluacja (05-06.11)
Moduł V – Rozwój zawodowy trenera (19-20.11)

Moduł VI – Etiudy trenerskie (03-04.12)

 

 

 

Szkoła Trenerów – plan zajęć 

 

9.00 – 10.30 – 2 godziny lekcyjne
10.30 – 10.45 – przerwa
10.45 – 12.15 – 2 godziny lekcyjne
12.15 – 13.45 – przerwa obiadowa
13.45 – 15.15 – 2 godziny lekcyjne
15.15 – 15.30 – przerwa
15.30 – 17.00 – 2 godziny lekcyjne

 

ZAPISZ SIĘ TUTAJ!

 

Łącznie wszystkie zajęcia trwają 120 godzin. CENA SZKOŁY TRENERÓW ZARZĄDZANIA WYNOSI 7500 zł netto/brutto

 

Wszystkie zajęcia w Szkole Trenerów Zarządzania MATRIK prowadzą praktycy - Certyfikowani Trenerzy i Konsultanci Zarządzania pracujący według metodologii opartej na standardach NVQ posiadający Międzynarodowy Certyfikat Zawodowy: International Trainers Certification in Training, Learning and Development – MATRIK & Pearson Edexcel International.

Grupy szkoleniowe liczą maksymalnie 15 osób.

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

PROCEDURA ZGŁASZANIA SIĘ NA SZKOLENIE:

1.       Rezerwacja miejsca: Warunkiem rezerwacji miejsca w Szkole Trenerów Zarządzania MATRIK jest przesłanie wypełnienie formularza zgłoszeniowego FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY  i przesłanie informacji na adres stowarzyszenie@matrik.pl oraz wniesienie opłaty rezerwacyjnej w wysokości 2500 zł brutto (wliczonej w całość opłaty za Szkołę)

2.       W przypadku odwołania Szkoły SKiTZ MATRIK dokonuje zwrotu wniesionych opłat zgodnie z postanowieniami Umowy.

3.       Bezkosztowa rezygnacja ze szkolenia może nastąpić w terminie najpóźniej do 15 dni kalendarzowych przed rozpoczęciem szkolenia w sposób określony w Umowie. W przypadku rezygnacji po tym terminie opłata rezerwacyjna nie podlega zwrotowi, a Uczestnik zobowiązany jest do poniesienia opłat zgodnie z postanowieniami Umowy.

 


 

Potwierdzeniem udziału jest podpisanie umowy oraz uiszczenie opłaty za udział w Szkole Trenerów na co najmniej 7 dni przed rozpoczęciem zajęć. Równocześnie organizator zastrzega sobie prawo do odwołania szkolenia. W takim przypadku organizator zobowiązuje się do zwrotu pełnej sumy wpłaconej przez uczestnika lub też zaproponowania kolejnego terminu szkolenia za porozumieniem zainteresowanych stron.

 

 

 

Stowarzyszenie Konsultantów i Trenerów Zarządzania MATRIK
NestBank 05 2530 0008 2097 1061 0838 0001

 

 

 

 

 

 

 


Warunki realizacji zamówienia:

1.       Rezerwacja miejsca: Warunkiem rezerwacji miejsca w Szkole Trenerów Zarządzania MATRIK jest przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego na adres stowarzyszenie@matrik.pl oraz wniesienie opłaty rezerwacyjnej w wysokości 2500 zł brutto (wliczonej w całość opłaty za Szkołę)

2.       W przypadku odwołania Szkoły SKiTZ MATRIK dokonuje zwrotu wniesionych opłat zgodnie z postanowieniami Umowy.

3.       Bezkosztowa rezygnacja ze szkolenia może nastąpić w terminie najpóźniej do 15 dni kalendarzowych przed rozpoczęciem szkolenia w sposób określony w Umowie. W przypadku rezygnacji po tym terminie opłata rezerwacyjna nie podlega zwrotowi, a Uczestnik zobowiązany jest do poniesienia opłat zgodnie z postanowieniami Umowy.

 

Regulamin reklamacji

Uczestnik Kursu lub Szkoły Trenerów Zarządzania MATRIK ma prawo wniesienia reklamacji w przypadku:
•    niezadowolenia z poziomu merytorycznego szkolenia,
•    niezgodności treści realizowanych na szkoleniu z ofertą,
•    zastrzeżeń co do jakości pracy trenera
Wnosząc reklamację uczestnik szkolenia powinien ją uzasadnić wskazując przyczyny.
Reklamcję można składać wyłącznie w formie pisemnej przed zakończeniem szkolenia.
Nezwłocznie po wpłynięciu reklamacji zostanie ona rozpatrzona. Forma rekompensaty zostanie każdorazowo uzgodniona z uczestnikiem.

 

Procedura postępowania w przypadku sytuacji nieprzewidzianych (losowych)

W przypadku gdy szkolenie nie byłoby zrealizowane lub byłoby zakłócone z nieprzewidzianych i niezależnych od Stowarzyszenia powodów firma zaproponuje uczestnikom do wyboru inny termin lub terminy, w których usługa byłaby wykonana.

 

Polityka prywatności
Stowarzyszenie Konsultantów i Trenerów Zarządzania MATRIK z siedzibą w Krakowie przy ul. Nowohuckiej 92a/1, informuje, że dane osobowe zawarte w formularzu zgłoszeniowym zbierane są w celach statystycznych i marketingowych na zasadach przewidzianych przepisami o ochronie danych osobowych. Udostępnienie informacji o danych osobowych jest dobrowolne i mają Państwo prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania. Niniejszym przesyłając formularz zgłoszeniowy wyrażają Państwo zgodę na otrzymywanie za pomocą środków komunikacji elektronicznej informacji handlowych, w rozumieniu przepisów dotyczących świadczenia usług droga elektroniczną w szczególności na przesyłanie informacji handlowych na udostępnione przez Państwa adresy poczty elektronicznej.

Webinarium "Jak zarządzać wiedzą w organizacjach?" 26.05.2021
18:00-20:30 online za darmo
Istnieją dwa rodzaje kapitału intelektualnego. Pierwszy to kapitał strukturalny, związany z organizacją i jej strukturą, zwykle sformalizowany i zapisany w wewnętrznych materiałach szkoleniowych. Drugi to kapitał indywidualny, przypisany jednostce, związany z jej indywidualnymi umiejętnościami, kompetencjami czy talentami. Kompetencje pracowników nie powstają w wyniku „centralnego” planowania działów zarządzania zasobami ludzkimi ,tworzą się z kontekstu kulturowego, społecznego, gospodarczego, naukowego oraz z IV rewolucji przemysłowej (Teoria Alvina Tofflera 1998). Głosi ona, że współczesne organizacje osiągają przewagę konkurencyjną poprzez innowacyjność, której głównym „katalizatorem” jest wiedza.
Warto zatem przyjrzeć się jak współczesne modele przedsiębiorstwa i organizacje zarządzają wiedzą.
Podczas zajęć poznasz:
• Korzyści z zarządzania wiedzą w organizacjach
• Elementy składowe procesu identyfikowania wiedzy i dzielenia się nią
• Zagrożenia jakie niesie ze sobą, zerwanie transferu kompetencji
• Rola trenera/konsultanta w tworzeniu systemu zarządzania wiedzą w organizacjach
• Zjawisko „ukrytej wiedzy”
• Jak senioralizacja wpływa na zarządzania wiedzą w organizacjach
Zajęcia poprowadzi:
Sylwester Pietrzyk
Doktor nauk o zarządzaniu i jakości, Trener, konsultant HR, Adiunkt w Katedrze Zarzadzania Wyższej Szkoły Menadżerskiej, właściciel www.ASPEKTHR.pl Absolwent Studiów Podyplomowych z zakresu HR na SGH, uzyskał Międzynarodowy Certyfikat Trenera Zarządzania (2000). Wiceprezes Stowarzyszenia Trenerów i Konsultantów Zarządzania MATRIK. Posiada doświadczenie w zarządzaniu jednostkami biznesowymi (sektor finansowy spółka brytyjska notowana na giełdzie w Londynie) kierownik projektu, kierownik zespołu sprzedażowego, trener wewnętrzny, dyrektor zarządzający) Specjalizuje się w szkoleniach z zakresu Train the Trainer, zarządzania zespołami, procesy biznesowe, zarządzanie projektem, prowadzenia prezentacji i przywództwa. Posiada 20 lat doświadczeń w biznesie i administracji państwowej. Przeprowadził ponad 2500 dni treningów i warsztatów w ponad 1000 organizacji.
Prowadził zajęcia na anglojęzycznych studiach podyplomowych i MBA w Clark University USA. Prelegent na licznych Konferencjach HR. Autor kilkuset artykułów i monografii „Zarządzania wiedzą w organizacjach w dobie senioralizacji społeczeństwa„ PWE 2020. Stały wykładowca w Okręgowej Izbie Radców Prawnych (2010) oraz Biegłych Rewidentów w Warszawie(2019).
Kurs Trenerów Zarządzania MATRIK 20-23.05.2021r. HYBRYDOWO 20.05.2021

 

Kurs Trenerski

Trener biznesu to jeden z najbardziej perspektywicznych zawodów. Nęci Cię perspektywa solidnych zarobków, pełnej wyzwań pracy i ciągłego rozwoju? Właśnie dla takich osób jak Ty organizujemy Kurs Trenerów Zarządzania MATRIK w Krakowie. Współcześnie pracodawcy znacznie wyżej cenią różnego rodzaju dokumenty potwierdzające umiejętności niż sam dyplom akademicki. Certyfikat ukończenia kursu trenerskiego może stać się Twoją przepustką do kariery.

 

Kurs trenerów zarządzania MATRIK to intensywne, czterodniowe szkolenie z elementami warsztatowymi. Program kursu trenerskiego jest doskonale zbilansowany i dostosowany do realiów obowiązujących na rynku pracy – zagadnienia teoretyczne ilustrowane są przykładach i stanowią punkt wyjścia do zdobywania praktycznych umiejętności. Plan kształcenia obejmuje zagadnienia dotyczące organizacji, prowadzenia i ewaluacji szkoleń w oparciu o teorię uczenia się dorosłych – life long learning. Kurs trenerski umożliwia kompleksowe zapoznanie się z metodyką prowadzenia szkoleń bazującą na wiedzy psychologicznej i zagadnieniach z zakresu zarządzania.
Kurs trenerski MATRIK jest pierwszym stopniem w zakresie szkolenia trenerów zarządzania. Intencją szkolenia jest wsparcie trenerów w ich rozwoju osobistym i zawodowym poprzez przekazywanie wiedzy i szlifowanie umiejętności. Kurs trenera biznesu ma także na celu wsparcie środowiska korporacyjnego poprzez szkolenie kadry zarządzającej zasobami ludzkimi. Pozwala w pełni wykorzystać potencjał drzemiący w pracownikach, a tym samym poprawia efektywność całej organizacji.

 

Podczas szkolenia poruszane są najważniejsze zagadnienia w pracy trenera, konsultanta i coacha. Kursanci zapoznają się z teorią dotyczącą uczenia się ludzi dorosłych, cyklu szkoleniowego oraz doboru metod i technik do zakładanych celów szkoleniowych. Uczestnicy będą także mieli okazję nabyć umiejętności z zakresu projektowania, logistyki i ewaluacji szkoleń. Kurs Trenerski MATRIK organizowany w Krakowie to najlepsza forma kształcenia dla tych, którzy cenią sobie szybką i efektywną formę zdobywania wiedzy i umiejętności.
Co nas wyróżnia Stowarzyszenie MATRIK może poszczycić się Znakiem Jakości MSUES – Małopolskich Standardów Usług Edukacyjno Szkoleniowych oraz akredytacją Małopolskiego Kuratorium Oświaty. Są one najlepszym potwierdzeniem wysokiego poziomu świadczonych przez nas usług.

 

Szkolenie dedykujemy w szczególności osobom, które:

– specjalizują się w prowadzeniu szkoleń i chcą podnieść swoje kompetencje, – wiążą swoją przyszłość z zawodem trenera biznesu (np. studenci, absolwenci), – odpowiadają za politykę personalną w firmie, – chcą rozwijać swoje kompetencje interpersonalne oraz poprawiać efektywność przekazywania wiedzy (np. lektorzy), – chcą się przekwalifikować i spełniać w roli trenera.

 

Dlaczego warto wybrać nasz kurs trenerów?

– Szkolenie MATRIK ukierunkowane jest na wypracowanie konkretnych umiejętności. Pod okiem wykwalifikowanych trenerów przygotujesz się do samodzielnego prowadzenia szkoleń. W pakiecie otrzymasz również godziny indywidualnych konsultacji w czasie, których będziesz mógł pogłębić swoją wiedzę, znaleźć odpowiedź na nurtujące Cię pytania czy pozyskać wskazówki dotyczące możliwości własnego rozwoju. – Wiedza, umiejętności i postawy to trzy filary, na których opiera się Kurs Trenera Biznesu MATRIK. Program kursu został opracowany w oparciu o metody kształcenia osób dorosłych i bazuje na przyswajaniu sobie informacji przez doświadczenie. Dzięki temu zdobyta wiedza będzie mieć charakter żywy, a wypracowane kompetencje szybko wzbogacą Twój repertuar zachowań trenerskich. – Podczas kursu poznasz różne aktywizujące techniki szkoleniowe. Będziesz miał również szansę zaprojektować własne wystąpienie, którego atrakcyjność ocenią pozostali uczestnicy. – Otrzymasz rozbudowany feedback ze strony trenera oraz grupy pomagający ustalić własne silne strony oraz wyłapać niedoskonałości, nad którymi warto pracować.

Opinie Uczestników Kursu:

* „Bardzo dużę widoczne zaangażowanie Trenera, czuć, że robi to co lubi. Wkłada całe swoje serde, miło się słucha ( głos- nie jest drażniący) energiczny, zachecający przede wszystkim do myślenia. Obsługa Hotelowa – super!!!”

* „Świetne szkolenie – dawno nie zlecialy mi tak szybko 4 dni – intensywnie ale bardzo owocnie”

*„Dostałam wyczerpujące odpowiedzi na wszystkie moje pytania. Dziękuję!”

* „Cieszę się,że mogłam wziąć udział w kursie. Mam poczucie dobrze wykorzystanego czasu.”

* „Bardzo profesjonalna organizacja!”

* „Super kontakt przed szkoleniem, o wszystkim byłam poinformowana. Jestem pod wrażeniem , że osoba odpowiedzialna za organizację była na miejscu przed szkoleniem i dopilnowała wszelkich formalności!:)”
 

Kurs trenerski MATRIK został stworzony w oparciu o międzynarodowe standardy kształcenia trenerów zarządzania. Jeżeli cenisz sobie profesjonalizm, zaangażowanie i najlepszy standard przekazywanej wiedzy – wybierz Kurs Trenerów Zarządzania MATRIK. W Krakowie, mimo dużej konkurencji jesteśmy liderami na rynku organizowania kursów i szkoleń trenerskich. To, co nas wyróżnia to długoletnie doświadczenie oraz współpraca z najlepszymi trenerami.

 

 

Osoby zainteresowane uczestnictwem w Kursie Trenerów Zarządzania MATRIK prosimy o wypełnienie elektronicznego formularza zgłoszeniowego:

 

20-23.05.2021r. ONLINE!

ZAPISZ SIĘ TUTAJ!

 

 

 

Kurs trwa 32 godziny dydaktyczne.

 

 

 

Potwierdzeniem udziału jest uiszczenie opłaty za udział w Kursie Trenerów Zarządzania MATRIK na co najmniej 7 dni przed rozpoczęciem zajęć.

 

ZAPŁAĆ WYGODNIE ONLINEhttps://competit.pl/zgloszenie/1614/

 

Dane do przelewu:
Stowarzyszenie Konsultantów i Trenerów Zarządzania MATRIK
Ul. Nowohucka 92a/1, 30-728, Kraków

NEST BANK

05 2530 0008 2097 1061 0838 0001

 

!! PROMOCYJNA CENA KURSU WYNOSI 2000 PLN brutto !!

 

 

 

Cena obejmuje:

 • udział w szkoleniu,
 • profesjonalną kadrę trenerską,
 • materiały szkoleniowe (podręcznik, handouty i inne materiały dodatkowe),
 • dodatkowe pomoce dydaktyczne dla  uczestników szkolenia,
 • dyplom ukończenia szkolenia,

Regulamin reklamacji

Uczestnik Kursu lub Szkoły Trenerów Zarządzania MATRIK ma prawo wniesienia reklamacji w przypadku:
•    niezadowolenia z poziomu merytorycznego szkolenia,
•    niezgodności treści realizowanych na szkoleniu z ofertą,
•    zastrzeżeń co do jakości pracy trenera
Wnosząc reklamację uczestnik szkolenia powinien ją uzasadnić wskazując przyczyny.
Reklamcję można składać wyłącznie w formie pisemnej przed zakończeniem szkolenia.
Nezwłocznie po wpłynięciu reklamacji zostanie ona rozpatrzona. Forma rekompensaty zostanie każdorazowo uzgodniona z uczestnikiem.

 

Procedura postępowania w przypadku sytuacji nieprzewidzianych (losowych)

W przypadku gdy szkolenie nie byłoby zrealizowane lub byłoby zakłócone z nieprzewidzianych i niezależnych od Stowarzyszenia powodów firma zaproponuje uczestnikom do wyboru inny termin lub terminy, w których usługa byłaby wykonana.

 

Polityka prywatności
Stowarzyszenie Konsultantów i Trenerów Zarządzania MATRIK z siedzibą w Krakowie przy ul. Wrocławskiej 11/3 informuje, że dane osobowe zawarte w formularzu zgłoszeniowym zbierane są w celach statystycznych i marketingowych na zasadach przewidzianych przepisami o ochronie danych osobowych. Udostępnienie informacji o danych osobowych jest dobrowolne i mają Państwo prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania. Niniejszym przesyłając formularz zgłoszeniowy wyrażają Państwo zgodę na otrzymywanie za pomocą środków komunikacji elektronicznej informacji handlowych, w rozumieniu przepisów dotyczących świadczenia usług droga elektroniczną w szczególności na przesyłanie informacji handlowych na udostępnione przez Państwa adresy poczty elektronicznej.

 

Program Kursu Trenerów Zarządzania MATRIK został przygotowany w oparciu o standardy kompetencji trenerskich Międzynarodowego Certyfikatu Trenera Zarządzania w zakresie treningu, uczenia się i rozwoju MATRIK. W zajęciach edukacyjnych wykorzystywane są materiały powstałe we współpracy z konsultantami i trenerami z Wielkiej Brytanii, które zostały sprawdzone i dostosowane do warunków polskich. Autorami Kursu są polscy trenerzy z wieloletnią praktyką szkoleniową, na stałe współpracujący ze Stowarzyszeniem Konsultantów i Trenerów Zarządzania MATRIK.

 

Program Kursu Trenerów Zarządzania MATRIK obejmuje następujące obszary merytoryczne:

 • Teoria i praktyka uczenia się dorosłych

 • Elementy cyklu szkoleniowego

 • Metody i techniki szkoleniowe

 • Badanie potrzeb szkoleniowych uczestników

 • Omówienie zastosowania 20-30 metod szkoleniowych, w szczególności:

  • prezentacji,

  • ćwiczeń grupowych,

  • dyskusji grupowej,

  • gier szkoleniowych,

  • studium przypadku,

  • ról i scenek

 • Projektowanie szkolenia:

  • Przygotowanie materiałów szkoleniowych,

  • Organizacja szkolenia,

  • Podział na sesje i moduły,

  • Planowanie czasu szkolenia,

  • Tworzenie projektu szkolenia

 • Podstawowe zasady ewaluacji szkoleń

 • Logistyka w szkoleniach

 • Trudny uczestnik i trudne sytuacje

 • Planowanie własnego rozwoju osobistego i zawodowego

 • Identyfikowanie metod i źródeł wspierania rozwoju zawodowego trenera

 • Praca Trenera w sieci

 

Każdy z uczestników po ukończeniu szkolenia, które jest pierwszym stopniem w rozwoju profesjonalnych kompetencji trenerskich, otrzyma dyplom ukończenia szkolenia.

 

Efekty uczenia się dla uczestnika

Cele w zakresie wiedzy:

 • nabycie wiedzy w zakresie uczenia się dorosłych (cykla Kolba)

 • poznanie cyklu szkoleniowego ze szczególnym uwzględnieniem projektowania i prowadzenia szkoleń

 • zdobycie wiedzy o metodach szkoleniowych i ich zastosowaniu

 • poznanie typów "trudnego klienta" i sposobów radzenia sobie z nim

 • nabycie wiedzy w zakresie logistyki szkoleń

Cele w zakresie umiejętności:

 • wielokrotne doskonalenie prezentacji indywidualnej i zespołowej na różnych etapach Kursu

 • przećwiczenie projektowania dwudniowego szkolenia

 • doskonalenie umiejętności planowania czasu szkolenia

 • przećwiczenie wybranych metod szkoleniowych, ich przygotowania i prowadzenia

Cele w zakresie postaw:

 

 • zrozumienie potrzeby uwzględniania zasad uczenia się dorosłych podczas projektowania i prowadzenia szkoleń

 • wykształcenie potrzeby poszukiwania bogatej metodyki szkoleniowej

 • przekonanie do pracy nad samorozwojem i ciągłym doskonaleniem warsztatu

WOJCIECH SZYMCZAK

Trener Prowadzący 

                                                                                                      

 

O sobie

Jestem trenerem, konsultantem, coachem z ponad 25 doświadczeniem. Dla trenerów jestem również mentorem oraz doradcą i asesorem w procesie certyfikacji trenerów. 

 

Z wykształcenia jestem politologiem co pozwala mi bardzo szeroko spojrzeć na organizacje: stosunki międzyludzkie, kultura organizacyjna, relacje międzynarodowe. 

Wszystkie szkolenia, które prowadzę opieram na swoim doświadczeniu bycia urzędnikiem, właścicielem firm, menedżerem, sprzedawcą.

 

Prowadzę autorskie programy z przywództwa, zarządzania w zmianie, pracy zespołowej, zarządczych kompetencjach menedżerskich, technik negocjacyjnych i sprzedażowych, budowania poczucia własnej wartości, coachingu dla menedżerów 

 Jestem liderem Kursu trenerów Zarządzania MATRIK oraz prowadzę zajęcia w Szkole Trenerów MATRIK. Tworzyłem programy szkoleniowe dla trenerów pracujących w zmianie oraz wykorzystanie technologii w pracy online dla trenerów.

 

Moim konikiem jest etykieta dla organizacji z elementami protokołu dyplomatycznego i różnic kulturowych. Prowadzę blog etykietaorganizacji.pl dotyczący etykiety oraz stronę eceg.pl dla menedżerów i konsultantów.

 

Prywatnie: wypiekam pizzę, robię sushi. Jestem miłośnikiem kawy i herbaty, znam się na piwach, winach i innych napojach. Uprawiam nordic walking i turystykę rowerową. Bywając w Grecji „udaję Greka”, gdyż mówię w miejscowym języku. 

Doświadczenie

W latach 1990 – 1993 doświadczenie w Biurze Prasowym Rządu 

(1992 – 1998) prowadzenie firm, działalność sprzedażowa i menedżerska. 

Prezes Zarządu Egeria Consulting Experts Group 

Realizowane projekty szkoleniowe dla firm biznesowych, agencji rządowych, urzędów administracji centralnej, fundacji i organizacji pozarządowych. 

Prowadzenie szkoleń, doradztwa, mentoringu i coachingu dla organizacji polonijnych z Australii, Danii, Francji, Kanady, Litwy, Niemiec, Szwecji, Ukrainy, USA, Wielkiej Brytanii. 

 

Publikacje książkowe

Współautor VADEMECUM TRENERA, rozdziały pt. Projektowanie szkolenia w aspekcie formułowania celów oraz metod i form ich realizacji [Kraków 2010] oraz „Koncepcje nauczania ludzi dorosłych” [Kraków 2012]  

W. F. Szymczak, T. Wański, Profesjonalni trenerzy, czyli jak osiągać długofalowe rezultaty”, GWP, Sopot 2011 

W. F. Szymczak, Dyplomatyka, savoir-vivre, [W:] Rzecznik prasowy, oczekiwania i możliwości, perspektywa teoretyczna i praktyczne, Difin, Warszawa 2015 

W. F. Szymczak, Etykieta w biznesie i administracji publicznej z elementami protokołu dyplomatycznego, Difin, Warszawa 2018 (dodruk 2019) 

 

Kluczowe kwalifikacje

Międzynarodowy Certyfikat Trenera Zarządzania – 2001 

ACTION LEARNING SET Advisor  2004 

International Coach ICC  2006 

International Advisor/Assessor Certifikate – 2008 

EXTENDED DISK® - Certyfication Training - 2008 

First Certificate in Organizational Development Consulting – 2011

Certyfikat Konsultanta Rozwoju Organizacyjnego STAR TRACKS  

Certyfikat Konsultanta Rozwoju Organizacyjnego TALENT HUNTER 

Certyfikat Konsultanta Rozwoju Organizacyjnego DELIGHT INDEX 

Certyfikat Konsultanta Rozwoju Organizacyjnego COMPETENCE NAVIGATOR 

Certyfikat Konsultanta Rozwoju Organizacyjnego TASK NAVIGATOR 

Certyfikat Konsultanta Rozwoju Organizacyjnego SYNERGIA 

Prince2 – Foundation - 2015 

Train the Trainer Certificate – Linear Consulting Process - 2017 

Specjalizacja

Rozwój kompetencji menedżerskich (przywództwo, monitorowanie, planowanie)

Motywowanie i budowanie poczucia własnej wartości

Treningi dla Trenerów (identyfikacja potrzeb, projektowanie, prowadzenie, ewaluacja)

Etykieta i savoir-vivre w wymiarach międzykulturowych

Protokół dyplomatyczny

Wykorzystanie technologii w pracy zdalnej (platformy: ZOOM, Microsoft Teams, Webex, Skype, Google Meet, ClicMeating) oraz różnych narzędzi online takich jak: burza mózgów, whiteboard, mapa myśli, testy online, konkursy i quizy, chmura słów itp.)

 

KRZYSZTOF PRYSTUPA

Trener Prowadzący 

 

O sobie

Specjalizuję się w szkoleniach z emisji głosu, dykcji i wystąpień publicznych. Konstruowane prze ze mnie szkolenia są sumą moich wieloletnich doświadczeń – aktora, logopedy i trenera. Uważam, że trener kompetencji miękkich podczas treningu ma do zrealizowania trzy zadania:

1. Zdiagnozować przyczynę powodującą trudności u uczestnika szkolenia.

2. Rozumieć, że taka trudność może się pojawiać.

3. Udzielić trafnej i krótkiej informacji zwrotnej, która pozwali w szybki sposób wprowadzić zmianę zachowania.

Moje motto brzmi: od słuchania nikt nie nauczył się ani emisji głosu, ani wystąpień publicznych, „umiejętność jest funkcją czasu i powtórzeń”; wiedza pozwala rozumieć zachowanie. Dlatego ciągle modyfikuję i dostosowuję moje programy szkoleniowe, ćwiczenia, żeby pozwalały szybko i skutecznie osiągać rezultaty.

Doświadczenie

Prezes Stowarzyszenia Konsultantów i Trenerów Zarządzania MATRIK

Właściciel firmy szkoleniowej ViaMowa

Członek Stowarzyszenia Mentorów „Promentor”

Wykładowca w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej

Autor studiów podyplomowych „Biznesowe wystąpienia publiczne"

Ponad 2000 godz. szkoleniowych

1500 godz. treningów indywidualnych

Kluczowe kwalifikacje

Akademia Teatralna im. Al. Zelwerowicza w Warszawie

Podyplomowe Studium Logopedyczne na Uniwersytecie Warszawskim

Szkołma Mentorów w Collegium Wratislaviense

Kurs „Profesjonalny trener zarządzania MATRIK"

Webinarium "Kreatywny Trener" 18.05.2021
18:00-19:30

OPIS WYDARZENIA:
Zwrot wykorzystany w tytule wygląda mocno stereotypowo albo co gorsza propagandowo. Bo który trener powie o sobie, ze nie jest kreatywny. Rzeczywistość wygląda jak wygląda a przeważnie trochę gorzej. Nie po to jednak chce przedstawić ten webinar, żeby wybrzydzać. Wprost przeciwnie. Trenerzy muszą być kreatywni, czy chcą czy nie chcą. Muszą i to z wielu powodów. Po pierwsze z powodu samego procesu szkolenia i rozwijania ludzi. Po drugie ze względu na konieczność diagnozowania potencjału uczestników. Po trzecie ze względu na oczywistą konieczność rozwijania siebie. Po czwarte z powodu wcielania się w rolę lidera w otoczeniu wymagającym twórczości. Powstaje pytanie o jakieś ramy teoretyczne, w oparciu o które możliwe jest zaprojektowanie aktywności twórczej trenerki czy trenera. Od jakiegoś czasu jestem pod urokiem myśli Ericha Fromma i jego koncepcji. Nawet nie tyle twórczości co osobowości. Na szczęście kreatywność można rozwijać. Można się doskonalić w tym zakresie. Postaram się przedstawić spójną koncepcję kreatywności trenera odpowiednią do wymagań odbywających się czasów.
Krzysztof Brocławik - Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego. Doktor psychologii. Poza tym fanatyk tej dyscypliny nauki. Wieloletni pracownik instytutu Psychologii UJ i Collegium Medicum UJ. Stały współpracownik i wykładowca Collegium Medicum UJ, instytutu Zarządzania WSB - NLU w Nowym Sączu oraz Szkoły Biznesu na Politechnice Krakowskiej. Na Uniwersytecie SWPS w Warszawie kieruje od piętnastu lat studium podyplomowym z zakresu rozwoju organizacji.
Doświadczony trener zarządzania. Specjalizacja trenerska to dynamika małych grup i zespołów, techniki twórczego myślenia i rozwiązywania problemów, komunikacja w organizacji, budowanie zespołów i przywództwo.
Posiada certyfikat trenera zarządzania Office of Personal Management (USA) oraz certyfikaty Thames Valley University w Londynie w zakresie doradztwa i ocen oraz treningu i rozwoju. Brał udział w wielu projektach międzynarodowych.
Pracował w wielu projektach szkolenia trenerów, w tym Szkole Trenerów MATRiK-a oraz w projektach unijnych prowadzonych w firmie GT Mentor.
Podejmuje się realizacji skomplikowanych zadań szkoleniowo-rozwojowych nastawionych na rozwiązanie specyficznych problemów klienta. Ekspert w zakresie oceny potencjału rozwojowego kandydatów na stanowiska menedżerskie i specjalistyczne.
fb
Zapisz się do NEWSLETTERA:
newsletter
Na stronach internetowych Stowarzyszenia Konsultantów i Trenerów Zarządzania MATRIK stosowane są pliki "cookies" zgodnie z Polityką prywatności. Zgadzam się