Stowarzyszenie Konsultantów i Trenerów Zarządzania

Czym jest Szkoła Konsultantów Zarządzania MATRIK?

MATRIK to stowarzyszenie zrzeszające ludzi energicznych i przedsiębiorczych, którzy chcą rozwijać się w dziedzinie biznesu i szkolić inne osoby zainteresowane rozwojem w dziedzinie szkoleń i zarządzania. Jesteśmy pierwszym tego typu podmiotem w Polsce. Do tej pory zrealizowaliśmy kilkadziesiąt kursów z ogólnej i specjalistycznej wiedzy z dziedziny prowadzenia szkoleń i doradztwa dla biznesu. Naszą działalność dydaktyczną prowadzimy dalej pod postacią różnorakich kursów, a także w ramach Szkoły Konsultantów Zarządzania. To jedna z naszych najprężniej rozwijających się inicjatyw.

 

Do kogo kierujemy ofertę?

 

W Szkole Konsultantów Zarządzania odnajdą się osoby planujące pracę w zawodzie konsultanta. Naszymi kursantami są osoby, które pracują na szczeblu kadry zarządzającej i pragną poprawić jakość swojej pracy, a także trenerzy biznesu, którzy chcą stać się bardziej konkurencyjnymi na rynku poprzez poszerzenie swojej oferty. Szkoła Konsultantów Zarządzania wskaże także dalsze możliwości zawodowe i pozwoli zdobyć specjalizację doświadczonym konsultantom lub trenerom.

 

Jak wygląda nauka w Szkole Konsultantów Zarządzania?

 

Szkolenie jest podzielone na pięć specjalistycznych modułów. Każdy z nich jest omawiany i praktykowany podczas comiesięcznych zjazdów, jakie są organizowane w weekendy. Kurs kończy się zaliczeniem materiału i podsumowaniem.

 

Doradzamy jak doradzać innym

 

Konsulting to branża dająca wiele możliwości, a każdy konsultant operuje wiedzą z różnych dziedzin. Program naszej Szkoły opieramy na 3 głównych filarach.

 

Pierwszym są umiejętności konsultingowe, czyli przeprowadzanie analiz, doradztwa oraz zapoznawanie się z narzędziami w pracy konsultanta. Wprowadzamy w świat poprawnych diagnoz, wnikania w świat danej firmy, a także nauczamy mapowania procesów i myślenia wizualnego. Przekazujemy wiedzę na temat pracy z klientem – od rozpoczęcia kontraktu poprzez angażowanie zleceniodawcy i udaną współpracę. Dzięki nam dowiesz się jak tworzyć raporty i jak dobrze zaprezentować rezultaty swej pracy.

 

Drugi filar jest związany ze znajomością biznesu. Naszym kursantom pokazujemy przyszłościowe sposoby zarządzania projektem stosując zalecenia metodyki Agile i SCRUM. Z nami dowiesz się jak wpływać na pracę innych poprzez instruktaż, coaching, mentoring czy doradztwo.

 

Uzupełnieniem tych dwóch filarów są wartości, czyli etyka zawodowa w pracy konsultanta. W ten sposób kursanci dowiadują się, co jest wyznacznikiem ich profesjonalizmu oraz dokonują analizy w zakresie ich indywidualnych potrzeb i możliwości rozwoju w zawodzie.

fb
Zapisz się do NEWSLETTERA:
newsletter
Na stronach internetowych Stowarzyszenia Konsultantów i Trenerów Zarządzania MATRIK stosowane są pliki "cookies" zgodnie z Polityką prywatności. Zgadzam się