Stowarzyszenie Konsultantów i Trenerów Zarządzania

Facylitacja rozwoju grup i zespołów

W dniach 6-10 lutego 2017 w Kopenhadze kolejna grupa Matrycjuszy zgłębiała tajniki  szkolenia, tym razem „Consulting and development of teams and group". Projekt „Europejskie doświadczenia SKiTZ MATRIK – transfer i kaskadowanie wiedzy” współfinansowany w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+.

 

Uczestnicy szkolenia otrzymali solidną dawkę  psychologii na temat zachowań ludzi, ich stosunku do rozwiązywania problemów, aprobowania zmiany własnych przekonań i uczenia się.

 

Matrycjusze dowiedzieli się, że rolą konsultanta, facylitatora jest szybkie zrozumienie na jakich zasadach działa organizacja oraz stworzenie atmosfery do przeprowadzania zmiany, uczenia się i współtworzenia. Z kolei głównym problemem pracy konsultanta jest znalezienie sposobu jak zachęcić innych do zmiany.

Wszyscy jesteśmy zdolni do akceptującego zrozumienia, określonego jako chwalenie i pozytywne ocenianie innych. Akceptujące zrozumienie polega na  przyjęciu założenia, że cokolwiek się dzieje, ma uzasadnioną przyczynę, musi mieć logiczne wytłumaczenie z czyjejś perspektywy i jest czynione w dobrej intencji.

 

Link do prezentacji: Facylitacja rozwoju grup i zespołów

 

fb
Zapisz się do NEWSLETTERA:
newsletter
Na stronach internetowych Stowarzyszenia Konsultantów i Trenerów Zarządzania MATRIK stosowane są pliki "cookies" zgodnie z Polityką prywatności. Zgadzam się